Podstawowymi celami Polskiej Szkoły im.Mikołaja Kopernika w Mahwah, NJ sa:

– nauczanie dzieci języka polskiego w mowie i piśmie
– nauczanie historii i geografii Polski
– uczenie kultury polskiej i tradycji, a także polskich piosenek i tańców ludowych

Zajęcia w szkole odbywają  się w sobotę od godziny  9:00 do 12:00. Szkoła  miesci się przy ulicy 47  Island Road w Mahwah, NJ  07430.

Zajęcia w szkole  rozpoczynają się w drugą  sobotę wrzesnia i kończą w  drugą sobotę czerwca. Do szkoły przyjmowane są dzieci od 4 do 18 lat. Mamy klasy od przedszkolnej do maturalnej.
Nasza szkoła jest zrzeszona w Centrali Polskich Szkół Dokształcającej i realizuje program szkolny nakreslony przez Centralę.

Święta i wydarzenia szkolne:

• Parada Pułaskiego w Nowym Jorku
  • Dzień nauczyciela
  • Halloween
  • Wszystkich Świętych
  • Dzień niepodległości
  • Andrzejki
  • Boże Narodzenie
  • Dni babci i dziadka
  • Memories of John Paul II
  • Wielkanoc
  • Dzień konstytucji 3 Maja
  • Dzień matki w  amerykańskiej Częstochowie
  • Oficjalne zakończenie szkoły

Notice of nondiscrimantory policy as to students
Nicholas Copernicus Polish School admits students of any race, color, national and ethnic origin to all the rights, privileges, programs, and activities generally accorded or made available to students at the school.  It does not discriminate on the basis of race, color, national and ethnic origin in administration of its educational policies, admissions policies, and programs.